Technologia

Opony do ciężarówek – co warto wiedzieć?

Opony ciężarowe różnią się znacznie od opon do samochodów osobowych. Muszą być odporne na dużo większe obciążenia, w tym duże obciążenia i wysokie prędkości.

Opony ciężarowe są często wykonane z innych materiałów niż opony samochodowe i są zaprojektowane z innymi wzorami bieżnika i rozmiarami.

Istnieje wiele rodzajów opon ciężarowych, ale większość z nich należy do jednej z dwóch kategorii:

Opony zimowe z kolcami lub opony lodowe 

Opony zimowe z kolcami są przeznaczone do stosowania w trudnych warunkach zimowych w pojazdach, które mają niewielki lub żaden prześwit na opony śniegowe. Posiadają one duże metalowe kolce osadzone w bieżniku, które wbijają się w lód i śnieg, zapewniając doskonałą trakcję i hamowanie na oblodzonych nawierzchniach. Opon tych nie należy używać w temperaturach powyżej zera, ponieważ niszczą one nawierzchnię drogi i mogą być przyczyną poważnych wypadków, jeśli są używane o niewłaściwej porze roku.

Mieszanka gumowa całoroczna lub terenowa 

Mieszanki gumowe opon całorocznych lub terenowych są zazwyczaj twardsze niż opony do samochodów osobowych, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i trwalsze niż zwykłe opony samochodowe, a jednocześnie zapewniają dobrą trakcję w wielu warunkach pogodowych. Twardsza mieszanka oznacza jednak, że na mokrej nawierzchni mogą nie zapewniać takiej przyczepności jak bardziej miękkie bieżniki samochodów osobowych.

Jeśli chcesz nabyć dobre opony do swojego pojazdu, to koniecznie sprawdź stronę: https://profesjonalneopony.pl/.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =