Dom

Plakat czy obraz – co powiesić na ścianie?

Urządzanie wnętrz nie zamyka się dziś tylko na zakupie funkcjonalnych mebli na miarę indywidualnych potrzeb, położenia miękkiego dywanu i postawieniu kwiatka, otrzymanego w prezencie na nowe mieszkanie od znajomych. Większość chce podążać dziś za modą i nie opiera się na jednym schemacie a stara się eksperymentować z dodatkami. Szczególnie popularne ostatnio stały się plakaty, jako forma przyozdobienia ścian.

W nowoczesnym wydaniu

Coraz częściej odchodzi się od metody zdobienia ścian wzorzystą tapetą, a wraca do klasyki w postaci farby. Preferowane kolory to te jasne, powiększające optycznie pomieszczenia, które wyglądają nowocześnie i czysto. Takie ściany bardzo często jednak potrzebują dodatkowej aranżacji, by wnętrze nabrało klimatu i wrażenia przytulności. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj drukowane grafiki, które są idealną alternatywą dla poważnych obrazów, pasujących raczej do klasycznych i stylizowanych wnętrz. W specjalne ramy do plakatów włożyć można dowolną grafikę o różnej tematyce i kolorystyce pasującej do reszty dodatków, stworzyć nawet cały kolaż i przyozdobić im ścianę.

Uniwersalne zastosowanie

Dzisiejsze trendy pozwalają na wiele kombinacji i eksperymentów, stąd mało kto dziś zastanawia się, czy plakat do łazienki to dobre rozwiązanie, tylko po prostu tam go umieszcza. Łazienka to jak najbardziej pomieszczenie, które również zasługuje na odpowiedni wystrój i klimat. Warto pamiętać tylko, aby wybrać model ze specjalną ramą, która uchroni grafikę od zniszczenia i wilgoci.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =