Polecamy

Czajniki kuchenne – z jakich materiałów są wykonane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jest zimno, nic nie pobije filiżanki gorącej herbaty lub kawy. Ale przy tak wielu różnych rodzajach dostępnych czajników, skąd wiesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni?

Czajniki kuchenne występują w różnych materiałach wykonania. Oto przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, co jest dostępne i jakie funkcje oferują:

Stal nierdzewna 

Jest to najczęstszy rodzaj materiału stosowany w czajnikach kuchennych. Jest trwała, łatwa do czyszczenia i nie rdzewieje jak niektóre metale.

Aluminium 

Ten materiał przewodzi ciepło szybciej niż stal nierdzewna i dlatego może szybciej zagotować wodę. Jednakże, może on również powodować, że cząstki jedzenia łatwiej przylegają do powierzchni czajnika niż stal nierdzewna. Ponadto, aluminiowe czajniki zazwyczaj nie są tak trwałe jak te ze stali nierdzewnej, ponieważ aluminium ulega korozji w kontakcie z kwaśną żywnością, taką jak pomidory lub owoce cytrusowe, lub w kontakcie ze słoną wodą podczas zmywania.

Ceramiczne

Czajniki ceramiczne są wykonane z gliny, która została wypalona w wysokich temperaturach, dzięki czemu staje się bardzo twarda i trwała. Czajniki te mają zazwyczaj zaokrąglony kształt bez ostrych krawędzi, dzięki czemu nie będą się one łatwo odpryskiwać ani drapać podczas czyszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oferta przesyłek kurierskich dla firm – paczkomaty
Oferta przesyłek kurierskich dla firm – paczkomaty
Wysyłka i odbiór paczek stanowi nierzadko podstawę prowadzenia działalności gospodarczej. Z przesyłek pocztowych czy kurierskich korzystają nie tylko sklepy internetowe, […]
Namiot weselny – jaki powinien być?
Namiot weselny – jaki powinien być?
Kiedy planujesz swój ślub, chcesz się upewnić, że wszystko jest idealne na swój wyjątkowy dzień. I jedną z rzeczy, o […]
Ubiór pielęgniarki – czy musi być nudny?
Ubiór pielęgniarki – czy musi być nudny?
Specjalistyczna odzież medyczna to podstawowe wyposażenie każdego pracownika placówek ochrony zdrowia. Od rejestratorów, przez salowe, aż po chirurgów – każdy […]
Ostatnie wpisy