Polecamy

Czajniki kuchenne – z jakich materiałów są wykonane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jest zimno, nic nie pobije filiżanki gorącej herbaty lub kawy. Ale przy tak wielu różnych rodzajach dostępnych czajników, skąd wiesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni?

Czajniki kuchenne występują w różnych materiałach wykonania. Oto przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, co jest dostępne i jakie funkcje oferują:

Stal nierdzewna 

Jest to najczęstszy rodzaj materiału stosowany w czajnikach kuchennych. Jest trwała, łatwa do czyszczenia i nie rdzewieje jak niektóre metale.

Aluminium 

Ten materiał przewodzi ciepło szybciej niż stal nierdzewna i dlatego może szybciej zagotować wodę. Jednakże, może on również powodować, że cząstki jedzenia łatwiej przylegają do powierzchni czajnika niż stal nierdzewna. Ponadto, aluminiowe czajniki zazwyczaj nie są tak trwałe jak te ze stali nierdzewnej, ponieważ aluminium ulega korozji w kontakcie z kwaśną żywnością, taką jak pomidory lub owoce cytrusowe, lub w kontakcie ze słoną wodą podczas zmywania.

Ceramiczne

Czajniki ceramiczne są wykonane z gliny, która została wypalona w wysokich temperaturach, dzięki czemu staje się bardzo twarda i trwała. Czajniki te mają zazwyczaj zaokrąglony kształt bez ostrych krawędzi, dzięki czemu nie będą się one łatwo odpryskiwać ani drapać podczas czyszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak komponowane są ziarna kawy, aby wydobyć jak najlepszy smak?
Jak komponowane są ziarna kawy, aby wydobyć jak najlepszy smak?
Producenci kaw coraz częściej stawiają na różnorodne kompozycje ziaren. Pozwala to uzyskać smaki, które byłyby nieosiągalne przy ich pojedynczej odmianie. […]
Wypadek w pracy – co robić i jak się zachować?
Wypadek w pracy – co robić i jak się zachować?
Wypadek przy pracy jest jednym z tych zdarzeń, które nigdy nie powinno się wydarzyć. Niestety dochodzi do nich niezwykle często […]
Personalizowana koszulka na prezent – czy to dobry pomysł?
Personalizowana koszulka na prezent – czy to dobry pomysł?
Przyjaźń trzeba umieć celebrować. A jednym ze sprawdzonych sposobów na podtrzymywanie więzi jest obdarowywanie się prezentami. Serdeczny gest stanowi namacalny […]
Ostatnie wpisy