Życie i styl

Przejście z karmienia piersią na karmienie butelką – jak to zrobić?

Przejście z mleka matki na mleko w proszku może być trudnym procesem zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka. Chociaż karmienie piersią jest najlepszym rozwiązaniem dla wielu rodzin, nie jest ono odpowiednie dla wszystkich. Ten przewodnik pomoże Ci przejść z piersi na butelkę bez stresu i łez.

Jak przestawić dziecko z mleka matki na mleko w butelce?

Krok 1: Porozmawiaj z lekarzem o wczesnym wprowadzeniu mleka modyfikowanego. Niektórzy lekarze zalecają wprowadzenie mleka w proszku zaraz po urodzeniu dziecka. Inni poczekają z tym do czasu, aż ustanowisz dobrą rutynę karmienia piersią. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jak długo zaleca on odczekać przed rozpoczęciem podawania preparatu, a następnie postępuj zgodnie z jego radą.

Krok 2: Upewnij się, że organizm dziecka jest gotowy do przyjmowania pokarmów stałych przed wprowadzeniem preparatu. Ważne jest, aby dzieci miały co najmniej 6 miesięcy, zanim zaczną jeść pokarmy stałe, ponieważ tyle czasu potrzeba, aby ich organizm przyzwyczaił się do trawienia pokarmów stałych zamiast płynnych. Jeśli masz problemy z ustaleniem dobrego harmonogramu karmienia dziecka, rozważ zaczekanie do ukończenia przez nie 6 miesięcy przed wprowadzeniem pierwszej butelki z mieszanką.

Krok 3: Kontynuuj karmienie piersią i powoli wprowadzaj butelki z preparatem, aż w końcu zastąpisz wszystkie karmienia piersią butelkami w których znajduję się mleko w proszku dla dzieci. Po wprowadzeniu butelki z preparatem dla niemowląt kontynuuj karmienie piersią przynajmniej raz na 2-3 godziny.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =