Życie i styl

Czy można skoczyć ze spadochronem bez instruktora?

Skydiving jest jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń, jakie możesz mieć. Jest to również niezwykle bezpieczne, gdy odbywa się w kontrolowanym środowisku. Jednak jeśli chcesz wyskoczyć z samolotu bez żadnego przeszkolenia lub doświadczenia, możesz chcieć ponownie rozważyć swoje plany. Chociaż możliwe jest skydiving bez instruktora, jest to niezwykle niebezpieczne – i może nawet zabić.

Co musisz zrobić żeby móc skoczyć samodzielnie?

Aby skakać samodzielnie, musisz mieć ukończone 18 lat. Musisz też mieć za sobą udany skok w tandemie z instruktorem, który nauczy Cię jak prawidłowo wyjść z samolotu i zejść. Po ukończeniu tego szkolenia, otrzymasz certyfikat uprawniający do samodzielnego skydivingu. Będziesz musiał również zdać pisemny test, który obejmuje zasady bezpieczeństwa i procedury związane ze skydivingiem.

Szkolenia z skydivingu

Szkolenia są zaprojektowane tak, aby nauczyć Cię jak bezpiecznie skakać ze spadochronem. Obejmują one wszystko, począwszy od tego, jak spakować swój sprzęt i wylądować prawidłowo, do tego, co należy zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak w trakcie skoku. Jeśli jesteś zainteresowany skydivingiem, zdecydowanie zaleca się odbycie kursu z instruktorem w renomowanej strefie zrzutu. Taki kurs znajdziesz na stronie https://skydive.wroclaw.pl/. Na kursie dowiesz się wszystkiego, od tego jak prawidłowo spakować sprzęt i wylądować, po to co zrobić, gdy coś pójdzie nie tak podczas skoku. Szkolenia spadochronowe mają na celu nauczyć Cię jak bezpiecznie skakać ze spadochronem.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 7 =