Życie i styl

Jak zwiększyć swoją widoczność na rowerze?

Jeśli jeździsz na rowerze, już teraz przyczyniasz się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Jeśli jednak chcesz być widoczny dla kierowców i innych rowerzystów, ważne jest, aby nosić jasne ubrania i używać świateł podczas jazdy w nocy lub w warunkach słabej widoczności. Wszyscy znamy zdanie: „bezpieczeństwo przede wszystkim”. Jeśli chodzi o jazdę na rowerze, ważne jest, aby upewnić się, że możesz być widziany przez innych kierowców na drodze.

Noś jasne kolory

Noś jasną odzież, szczególnie z przodu ciała, aby pojazdy mogły Cię dostrzec. Jasne kolory, takie jak żółty i pomarańczowy są najlepsze, ponieważ wyróżniają się na ciemnym tle. Odblaskowe materiały pomagają również widzieć Cię w warunkach słabego oświetlenia, szczególnie w przypadku złej pogody, takiej jak deszcz, mgła lub opady śniegu itp.

Materiały odblaskowe są również ważne dla rowerzystów, zwłaszcza w nocy. Odblaski pomagają kierowcom Cię zobaczyć i pozwalają im mieć Cię na oku nawet wtedy, gdy nie patrzą bezpośrednio na Ciebie.

Używaj świateł w nocy lub gdy widoczność jest słaba

Większość państw wymaga od rowerzystów używania świateł podczas jazdy w nocy lub gdy widoczność jest słaba. Rozważ użycie migających czerwonych świateł tylnych i białych reflektorów dla zwiększenia bezpieczeństwa. Może się tu przydać lampka rowerowa pod siodełko. Jest to szczególnie ważne, jeśli jeździsz po mieście lub po ciemnej drodze. Upewnij się, że światła są włączone podczas jazdy i że działają prawidłowo.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 8 =