Life & Style

Rozwód – jak przebiega?

Proces rozwodowy rozpoczyna się od złożenia przez jednego z małżonków pozwu o rozwód. Drugi małżonek otrzymuje zawiadomienie o pozwie i ma możliwość udzielenia odpowiedzi. Jeśli małżonkowie są w stanie rozstrzygnąć dzielące ich różnice, mogą złożyć pisemne porozumienie o ugodzie, które zostanie zatwierdzone przez sąd. Jeśli nie uda im się rozwiązać sporu, sprawa trafi do sądu.

Rozwód jest bolesnym procesem, ale może być łatwiejszy do przeprowadzenia z pomocą doświadczonego adwokata. Rozwody dzielą się na dwie kategorie: sporne i bezsporne.

Rozwód sporny

Rozwód sporny to taki, w którym małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w takich sprawach jak podział majątku czy opieka nad dziećmi. Jeśli Ty i Twój małżonek zdecydowaliście się na separację, ale nie możecie dojść do porozumienia w sprawie warunków rozwodu, będziecie musieli złożyć w sądzie wniosek o rozwód sporny. Może to potrwać dłużej niż inne rodzaje rozwodów, ponieważ odbędzie się przesłuchanie w wielu sprawach, a decyzje zostaną podjęte przez sędziego, a nie w drodze negocjacji.

Rozwód bezsporny

Rozwód bezsporny to taki, w którym obie strony zgadzają się co do wszystkich kwestii związanych z rozwodem. Aby przeprowadzić ten rodzaj rozwodu, obie strony muszą stawić się na przesłuchaniu przed sędzią, który podpisze dokumentację potwierdzającą ich porozumienie w sprawie opieki nad dziećmi, alimentów dla dzieci i małżonków.

Jeśli interesuje Cię rozwód Warszawa, jest miastem, w którym będzie to łatwe do realizacji.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 12 =