Polecamy

Sprężyny i ich zastosowania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprężyny to elementy konstrukcyjne wielu maszyn i sprzętów. Są odporne i trwałe, a jednocześnie giętkie. Stosuje się je przede wszystkim jako łączniki w połączeniach sprężystych, ale można je także spotkać w materacach oraz sofach. Ich zastosowanie jest więc bardzo szerokie i powszechne.

Rodzaje sprężyn

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprężyn. Najpopularniejsze są sprężyny naciskowe, które mogą mieć formę walca lub stożka. Ich pionowy kształt jest równoległy do sił, które na nie oddziałują. Używane są w miejscach, w których potrzebna jest duża energia przy jednocześnie małej ilości miejsca potrzebnej do jej wygenerowania. Można je znaleźć głównie w amortyzatorach oraz długopisach biurowych.

Innym rodzajem są sprężyny skrętne. Charakteryzują się momentem obrotowym, który transferowany jest przez samą sprężynę. Są również bardzo trwałe, dlatego wykorzystuje się je m.in. do systemów bram automatycznych.

Sprężyny płaskie, czyli resory znajdują zastosowanie przede wszystkim zastosowanie jako resory samochodowe.

Bardzo popularne są także naciągowe sprężyny. Mają one bardzo wiele zastosowań. Można spotkać je m.in. w elektrycznych pastuchach, fortepianach, elementach samochodowych, zabawkach dziecięcych.

Podczas wytwarzania śrub korzysta się przede wszystkim ze zwojów drutów stożkowych, cylindrycznych oraz okrągłych. Więcej szczegółowych informacji dotyczących procesu produkcji oraz wytwarzania poszczególnych rodzajów sprężyn można znaleźć na stronie https://hydrotop.net/z-czego-wykonane-sa-sprezyny/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto oddać zniszczony samochód do skupu aut
Dlaczego warto oddać zniszczony samochód do skupu aut
Wiele osób ma spory dylemat, co zrobić ze zniszczonym, powypadkowym samochodem osobowym, który nie nadaje się już do dalszej jazdy. […]
Gdzie zorganizować imprezę okolicznościową? Kogo zaprosić?
Gdzie zorganizować imprezę okolicznościową? Kogo zaprosić?
Niezależnie od charakteru przyjęcia, imprezy okolicznościowe cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Eleganckie wnętrza, smaczne potrawy i bliskie osoby wokół sprawiają, […]
Jakie meble można wstawić do sali konferencyjnej?
Jakie meble można wstawić do sali konferencyjnej?
Obecnie w siedzibie niemal każdej firmy można znaleźć salę konferencyjną. Odbywają się tam spotkania biznesowe czy konferencje, a czasem narady […]
Ostatnie wpisy