Nieruchomości i budownictwo

W jakie narzędzia powinien zaopatrzyć się profesjonalny warsztat stolarski?

Współczesne stolarstwo wymaga użycia dużej ilość specjalistycznych maszyn warsztatowych. Oczywiście, wykonanie większości prac jest możliwe wyłącznie metodami tradycyjnymi, ale wydaje się to bardzo nieekonomiczne. Zatem, w jakie narzędzia musi się wyposażyć każdy warsztat stolarski, który chce tworzyć konkurencyjne cenowo i jakościowo produkty drewniane? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika. 

Czy ręczna obróbka drewna jest współcześnie opłacalna?

W produkcji wyrobów drewnianych i metalowych bardzo ważna jest precyzja wykonania poszczególnych części. Bardzo podobne zasady panują w zakładach specjalizujących się w produkcji wyrobów drewnianych. Nie powinien dziwić zatem fakt, iż jednym z podstawowych urządzeń, jakie musi posiadać każdy warsztat, jest sprzęt potocznie określany, jako grubościówka. Strugarka do płaszczyzn, bo właśnie o niej mowa służy do wyrównywania powierzchni desek i nadawania im określonej w projekcie grubości.  

Stolarstwo meblowe wykorzystuje do produkcji wielu swoich wyrobów płyty wiórowe, czy też MDF. Najczęściej półfabrykaty dostarczane są do danego zakładu w postaci wielkogabarytowych płyt, które wymagają dopiero pocięcia na odpowiedniej wielkości formatki. Zadanie to nie byłoby możliwe do wykonania bez wysokiej jakości piły formatowej, która charakteryzują się odpowiednią mocą oraz precyzją wykonywanych cięć. Co za tym idzie, każdy zakład produkujący meble musi posiadać w swojej bazie sprzętowej przynajmniej jedno tego typu urządzenie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =