Polecamy

Casus szwajcarskich zegarków – kiedy stereotyp potwierdza rzeczywistość

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szwajcarskie zegarki budzą skojarzenia z solidnością i trwałością. Są synonimem luksusu i najwyższej jakości wykonania. Co takiego mają w sobie zegarki ze Szwajcarii i dlaczego ten stereotyp każdorazowo potwierdza rzeczywistość?

Kraj czasem i czekoladą płynący

Co ciekawe pierwsze znamiona tego, że zegarki ze Szwajcarii są luksusowe, miało swój początek w XVI. W czasach, kiedy noszenie eleganckiej biżuterii było zakazane, jubilerzy zaczęli proponować zegarmistrzom, by ci umieszczali błyszczące i drogie elementy w zegarkach. Wysoka jakość wykonania oraz bogato zdobione wnętrze stały się dla zamożnych obywateli okazją do zaprezentowania swojego statusu majątkowego. Przez lata zegarki pochodzące z miast, takich jak Montreux, Le Locle, czy St. Gallen stały się popularne na całym świecie. Dziś ręcznie robione czasomierze uchodzą za najlepsze. Dziś zegarmistrzowie z całej Europy pobierają nauki w tych miastach mając nadzieję, że pozytywnie wpłynie to na oferowane przez nich usługi.

Znane marki gwarancją jakości

Udział zegarków ze Szwajcarii w światowej produkcji to aż 50%. Niemal każdy słyszał o markach, takich jak Rolex czy Omega, które należą do najbardziej luksusowych na rynku. Również nieco tańsze zegarki męskie Adriatica są w stanie sprostać wymaganiom nawet bardzo wymagających klientów. Pomimo dominacji elektroniki w innych dziedzinach życia, zegarki są jednym z nielicznych przedmiotów opierających się tym trendom. Zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy wiedzą, że nic nie równa się tradycyjnym czasomierzom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Makijaż permanentny – kto może go wykonać?
Makijaż permanentny – kto może go wykonać?
Starannie wykonywany makijaż to codzienna i konieczna czynność dla coraz większej liczby kobiet. Wobec tego, w ostatnim czasie, bardzo popularny […]
Zakażenie HIV – badania, które należy wykonać oraz możliwości leczenia
HIV jest infekcją wirusową, która może prowadzić do AIDS (zespół nabytego niedoboru odporności). Rozprzestrzenia się ona poprzez wymianę krwi, nasienia, […]
Jak się ubrać wygodnie na lato?
Jak się ubrać wygodnie na lato?
Lato jest tutaj, a to czas, aby wydostać się z tych ciężkich zimowych ubrań i cieszyć się sezonem. Lato to […]
Ostatnie wpisy