Technologia

Czy każda drukarnia posiada zaplecze introligatorskie?

Drukarnie, podobnie jak każde inne przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji zleceniowej, różnią się znacząco zakresem oferowanych usług. Wiele mniejszych drukarni nie będzie posiadać zaplecza introligatorskiego czy maszyn potrzebnych do wykonywania druków wielkoformatowych. Jeśli chcemy więc wydać książkę, musimy zatem szukać przedsiębiorstw, które dedykują swoją działalność właśnie tego typu wydrukom. 

Jak znaleźć dobrego wykonawcę?

Nic nie świadczy o jakości produktów przez danego wykonawcę tak, jak sam gotowy produkt. Profesjonalna drukarnia książek powinna obok konsultacji i doradztwa oferować możliwość wydruku egzemplarzu próbnego. Jeśli konkretna firma używa technologii druku cyfrowego, a zależy jej na zadowoleniu klienta i jakości usług, z pewnością udostępni taką możliwość. Przy wyborze placówki, do której się zgłosimy, zwróćmy też uwagę właśnie na technologię. Druk cyfrowy, w porównaniu z klasycznymi metodami offsetowymi pozwala na względnie proste przygotowanie i wysokiej jakości produkt nawet w małych, kilkudziesięciosztukowych nakładach.

Dlaczego warto drukować i oprawiać u tego samego wykonawcy?

Poprzez wybór drukarni, która posiada własne zaplecze introligatorskie, nie będziemy mieli konieczności rozkładania produkcji na dwa podmioty. Zaoszczędzi nam to sporo czasu, będziemy też mieć pewność, że produkt końcowy będzie zgodny z pierwotnym projektem. Drukarnie oferujące kompleksową produkcję książek dają nam też możliwość prostego dodruku w przyszłości, bez konieczności wtórnego przygotowania. Możemy zatem wydać mały nakład w celu sprawdzenia zainteresowania i w miarę potrzeb dokonywać dodruku. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =