Polecamy

Hamulce rowerowe, które wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hamulce rowerowe są niezwykle istotnym elementem roweru, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo rowerzyście. Gdy kupujemy nowy rower lub chcemy odnowić stary, stajemy często przed dylematem – jakie hamulce rowerowe wybrać?

Hamulce muszą być dopasowane do rodzaju i przeznaczenia roweru. W rowerach stosuje się wyłącznie hamulce cierne, jednak dzisiejszy wybór różni je znacząco pod względem konstrukcji oraz niezawodności. Różne typy hamulców zapewniają bowiem różne parametry. Najczęściej hamulce są już zamontowane przez producenta i nie możemy ich wybrać. Oczywiście możemy hamulce wymienić samodzielnie, na te odpowiednie dla nas.

W rowerach górskich powyżej dwóch tysięcy złotych wyboru praktycznie nie mamy, znajdziemy jedynie hamulce tarczowe. Od kilku lat prym wiodą hamulce tarczowe shimano deore. Hamulce te zapewniają pewne hamowanie w atrakcyjnej cenie. Hamulce te posiadają innowacyjną konstrukcję, wykonane są z aluminium. W hamulcach tarczowych klocki trą o tarczę i w ten sposób zapewniają dobre hamowanie. Zaletą tych hamulców jest fakt, że nadają się one do zastosowania w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo hamulce tarczowe zapewniają precyzyjne dozowanie stopnia hamowania. Są one jednak bardziej cięższe niż pozostałe rodzaje hamulców rowerowych. Używa się je najczęściej w rowerach górskich, przeznaczonych do stromych zjazdów.

Jeśli coś niepokoi Cię w pracy Twojego roweru – absolutnie nie lekceważ tego! Każdy rower powinien być idealnie przygotowany do jazdy.

Artykuł napisany we współpracy z Virtual Bike – internetowy sklep rowerowy.

Szukasz odzieży rowerowej? Sprawdź ofertę sklepu i hit tego sezonu spodenki na rower pearl izumi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakiego prezentu ucieszy się każda kobieta?
Z jakiego prezentu ucieszy się każda kobieta?
Bielizna to część garderoby kobiecej, która wybierana jest przez nie szczególnie troskliwie i starannie, bowiem panie uwielbiają delektować się jej […]
Dlaczego warto zorganizować imprezę rodzinną poza domem?
Dlaczego warto zorganizować imprezę rodzinną poza domem?
Impreza rodzinna w domu to coś, co każdy z nas lubi. Niestety taka forma spędzania czasu z rodziną z czasem […]
Kiedy powinniśmy zamontować wyłaz strychowy i drzwi wewnętrzne?
Kiedy powinniśmy zamontować wyłaz strychowy i drzwi wewnętrzne?
Obecnie podczas projektowania wnętrz zwraca się uwagę przede wszystkim na funkcjonalność, a także na design pomieszczenia. Ceni się dobre, kreatywne […]
Ostatnie wpisy