Dom

Jak montuje się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne są w dzisiejszych czasach bardzo często wybierane przez wielu właścicieli mieszkań, a także domów jednorodzinnych. Usprawniają nam one korzystanie z przestrzeni w domu, a w przypadku kiedy mamy niewielki metraż do swojej dyspozycji to poprawiają nam funkcjonalność mieszkania.

Jak montuje się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne możemy montować na dwa rozwiązania. W pierwszym przypadku szyna, na której przesuwają się drzwi, zamontowana jest bezpośrednio na powierzchni ściany, a w przypadku drugim jest w nią bezpośrednio wpuszczona.

Ze względu na wielkość otworu drzwi, które chcemy zamontować, możemy wybrać zarówno drzwi przesuwne, które otwiera się jednostronnie lub dwustronnie. Dwustronne idealnie nadają się do montowania w bardzo dużych pomieszczeniach, a jednostronne najlepiej zamontować w małych pokojach.

Jak przygotować podłogę oraz ścianę pod drzwi przesuwne?

Kiedy planujemy zamontowanie drzwi przesuwnych, to musimy również zadbać o odpowiednie warunki techniczne. Przede wszystkim na początku ściana, na której chcemy zamontować szynę musi być idealnie prosta. Ważne jest również to aby wykonana podłoga pod skrzydła również była równa i jest to szczególnie ważne, kiedy w tym samym miejscu łączą się panele i posadzka.

Najlepiej jest zaplanować wybór drzwi przesuwnych już przy planowaniu wykończenia mieszkania. Warto również zwrócić uwagę na to, aby na linii montażu drzwi przesuwnych nie znajdowały się żadne włączniki ani kontakty czy też jakiekolwiek listwy podłogowe. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie będą one przeszkadzać w prawidłowym działaniu systemu drzwi przesuwnych.
Dowiedz się więcej na stronie: https://www.reno-reno.pl/systemy-przesuwne/.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + siedemnaście =