Polecamy
Jak montuje się drzwi przesuwne?
Dom

Jak montuje się drzwi przesuwne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi przesuwne są w dzisiejszych czasach bardzo często wybierane przez wielu właścicieli mieszkań, a także domów jednorodzinnych. Usprawniają nam one korzystanie z przestrzeni w domu, a w przypadku kiedy mamy niewielki metraż do swojej dyspozycji to poprawiają nam funkcjonalność mieszkania.

Jak montuje się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne możemy montować na dwa rozwiązania. W pierwszym przypadku szyna, na której przesuwają się drzwi, zamontowana jest bezpośrednio na powierzchni ściany, a w przypadku drugim jest w nią bezpośrednio wpuszczona.

Ze względu na wielkość otworu drzwi, które chcemy zamontować, możemy wybrać zarówno drzwi przesuwne, które otwiera się jednostronnie lub dwustronnie. Dwustronne idealnie nadają się do montowania w bardzo dużych pomieszczeniach, a jednostronne najlepiej zamontować w małych pokojach.

Jak przygotować podłogę oraz ścianę pod drzwi przesuwne?

Kiedy planujemy zamontowanie drzwi przesuwnych, to musimy również zadbać o odpowiednie warunki techniczne. Przede wszystkim na początku ściana, na której chcemy zamontować szynę musi być idealnie prosta. Ważne jest również to aby wykonana podłoga pod skrzydła również była równa i jest to szczególnie ważne, kiedy w tym samym miejscu łączą się panele i posadzka.

Najlepiej jest zaplanować wybór drzwi przesuwnych już przy planowaniu wykończenia mieszkania. Warto również zwrócić uwagę na to, aby na linii montażu drzwi przesuwnych nie znajdowały się żadne włączniki ani kontakty czy też jakiekolwiek listwy podłogowe. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie będą one przeszkadzać w prawidłowym działaniu systemu drzwi przesuwnych.
Dowiedz się więcej na stronie: https://www.reno-reno.pl/systemy-przesuwne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kominek do domu – o czym należy pamiętać?
Kominek do domu – o czym należy pamiętać?
Kominek nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Nie jest to jednak element czysto dekoracyjny. Dobrze dobrany kominek ma zapewnić naszej rodzinie […]
Wózki widłowe – do czego są wykorzystywane?
Wózki widłowe – do czego są wykorzystywane?
Wysokiej jakości wózki magazynowe pozwalają na bardzo szybkie transportowanie poszczególnych towarów. Zatem wózki magazynowe są najczęściej wykorzystywane w magazynach, gdzie […]
4 niezbędne urządzenia do gabinetu weterynaryjnego
4 niezbędne urządzenia do gabinetu weterynaryjnego
Kliniki to zwierząt oraz gabinety weterynaryjne to miejsca działające w większości miast naszego kraju. Leczy się w nich różne zwierzęta […]
Ostatnie wpisy