Dom

Jak stworzyć pomysłowy taras we własnej posiadłości?

Jeśli posiadamy dom i ogród, grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości budowy przy nim tarasu. Taras znacznie uatrakcyjni naszą nieruchomość. Jeśli jest zadaszony, pozwoli przebywać na świeżym powietrzu nawet w deszczowe dni. Jest naturalnym łącznikiem między przestrzeniami domu  i ogrodu. Jeśli nasz salon wychodzi na ogród i w miejscu tym posiadamy duże przeszklenia (np. w postaci drzwi tarasowych), to budowa tarasu znacznie powiększy nasz salon optycznie. Rozwiązanie to posiada mnóstwo zalet. Wszelkie ewentualne wady mogą jedynie wynikać z nieodpowiedniego doboru materiału.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Przede wszystkim dobrze przemyślmy projekt naszego tarasu. Zastanówmy się, jakiej jego powierzchni potrzebujemy. Pamiętajmy przy tym, że lepiej by okazała się ona nieco za duża niż za mała. Najważniejszym parametrem oprócz jego powierzchni będzie wykorzystany do budowy materiał. Mamy tu dość duży wybór. Drewno naturalne, deski kompozytowe, kostka brukowa, beton, ozdobne płyty betonowe. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się taras z deski kompozytowej. Posiada prawie wszystkie zalety drewna, będąc jednocześnie pozbawionym jego wad. Nie wymaga przede wszystkim cyklicznej i kosztownej renowacji oraz impregnacji.

Materiał ten znakomicie nadaje się do budowy tarasu niewymagającego konieczności wykonywania podbudowy. Taras z deski kompozytowej na gruncie jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, estetycznym i szybkim w wykonaniu. Jego realizację najlepiej zlecić doświadczonemu wykonawcy, który zadba o wszystkie jej aspekty.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =