Biznes i usługi

Jak zostać spawaczem w Polsce? – porady

Spawanie to jeden z najszybciej rozwijających się zawodów na świecie. Oczekuje się, że w ciągu najbliższej dekady zapotrzebowanie na spawaczy wzrośnie o 11%. Najczęstszą nazwą pracy dla spawacza jest spawacz strukturalny lub mechaniczny, który może być stosowany na każdym rodzaju miejsca pracy. Spawacze pracują również w naprawach pojazdów i przemyśle stoczniowym.

Jak nim zostać?

Pierwszym krokiem jest poznanie podstaw spawania. Najlepszym sposobem na to jest wzięcie udziału w szkoleniu, które nauczy Cię o różnych rodzajach spawania i sposobie ich działania. Jeśli chcesz zostać spawaczem, ważne jest, abyś dobrze rozumiał, jak działa spawanie. Ważne jest również, aby wiedzieć, co czyni dobrego spawacza. Dobry spawacz będzie w stanie wykorzystać swoją wiedzę na wiele różnych sposobów i zawsze będzie w stanie zachować bezpieczeństwo podczas pracy nad różnymi projektami.

Czym jest licencja spawalnicza?

To dokument, który pozwala na pracę przy instalacjach elektrycznych (elektrycznych i mechanicznych). Wydawana jest przez Państwowy Urząd Pracy, który daje Ci pozwolenie na pracę jako elektryk lub mechanik w Polsce. Aby zdobyć pracę w tej branży, musisz posiadać ważne zaświadczenie o odbytych szkoleniach i doświadczeniu, ale także pełną znajomość polskich przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy (Dz. U. nr 439/2011). Trzeba też mieć wiedzę z zakresu podstawowej matematyki, fizyki i chemii. Spawacze z uprawnieniem są w Polsce bardzo poszukiwani. Wymagana jest od nich praca na dużych budowach, w magazynach i fabrykach.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziewięć =