Polecamy

Łóżko rehabilitacyjne – jakie ma cechy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżka rehabilitacyjne są używane w szpitalach i domach opieki dla pacjentów, którzy muszą wrócić do zdrowia po operacji, urazie lub chorobie. Łóżka te są również wykorzystywane w oddziałach fizykoterapii, aby pomóc pacjentom odzyskać siłę i mobilność po chorobie lub urazie.

Funkcje łóżka rehabilitacyjnego mogą się różnić w zależności od potrzeb pacjenta. Niektóre łóżka posiadają specjalistyczne funkcje, które pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia po pewnych schorzeniach, np. łóżko szpitalne dla pacjentów chorych na raka. Wiele łóżek rehabilitacyjnych ma regulowane funkcje, aby ułatwić opiekunom pozycjonowanie pacjenta dla wygody i bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiono wspólne cechy łóżek rehabilitacyjnych:

Regulowana wysokość

Niektóre łóżka można podnieść lub obniżyć za pomocą przycisku, aby ułatwić opiekunom prawidłowe ułożenie pacjenta.

Regulowane oparcie 

Ta funkcja umożliwia przesunięcie oparcia w górę lub w dół, dzięki czemu można siedzieć pod wygodniejszym dla siebie kątem. Można również regulować kąt nachylenia zagłówka lub podnóżka za pomocą pilota lub przycisków umieszczonych na wezgłowiu lub podnóżku łóżka. Łóżka z tą funkcją pozwalają na dostosowanie pozycji bez konieczności korzystania z pomocy innych osób!

Regulowane podłokietniki

Umożliwiają one przesuwanie ramion w górę lub w dół, tak aby znajdowały się w pozycji, która nie powoduje obciążenia ramion lub łokci.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiego udogodnienia, to łóżko rehabilitacyjne Warszawa wypożyczalnia, jest miastem, w którym będziesz miał duży wybór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć dobre mieszkanie na wynajem?
Jak znaleźć dobre mieszkanie na wynajem?
Wynajmowanie mieszkań to najlepszy sposób na rozpoczęcie samodzielnego życia. Dzięki temu zyskujemy własny kawałek podłogi, jednocześnie nie biorąc na kilkadziesiąt […]
Jaki wpływ na organizm człowieka ma zdrowa dieta?
Jaki wpływ na organizm człowieka ma zdrowa dieta?
Ospałość, brak energii, brzydka, szara cera z wypryskami, nadciśnienie oraz inne kłopoty zdrowotne mogą być wywołane źle zbilansowaną dietą, nadmiarem […]
Co jest potrzebne do podłączenia taśmy led?
Co jest potrzebne do podłączenia taśmy led?
Instalacja i podłączenie taśm led nie jest trudna. Każdy, kto poradził sobie ze złożeniem mebli, poradzi sobie także i z […]
Ostatnie wpisy