Polecamy

Łóżko rehabilitacyjne – jakie ma cechy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżka rehabilitacyjne są używane w szpitalach i domach opieki dla pacjentów, którzy muszą wrócić do zdrowia po operacji, urazie lub chorobie. Łóżka te są również wykorzystywane w oddziałach fizykoterapii, aby pomóc pacjentom odzyskać siłę i mobilność po chorobie lub urazie.

Funkcje łóżka rehabilitacyjnego mogą się różnić w zależności od potrzeb pacjenta. Niektóre łóżka posiadają specjalistyczne funkcje, które pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia po pewnych schorzeniach, np. łóżko szpitalne dla pacjentów chorych na raka. Wiele łóżek rehabilitacyjnych ma regulowane funkcje, aby ułatwić opiekunom pozycjonowanie pacjenta dla wygody i bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiono wspólne cechy łóżek rehabilitacyjnych:

Regulowana wysokość

Niektóre łóżka można podnieść lub obniżyć za pomocą przycisku, aby ułatwić opiekunom prawidłowe ułożenie pacjenta.

Regulowane oparcie 

Ta funkcja umożliwia przesunięcie oparcia w górę lub w dół, dzięki czemu można siedzieć pod wygodniejszym dla siebie kątem. Można również regulować kąt nachylenia zagłówka lub podnóżka za pomocą pilota lub przycisków umieszczonych na wezgłowiu lub podnóżku łóżka. Łóżka z tą funkcją pozwalają na dostosowanie pozycji bez konieczności korzystania z pomocy innych osób!

Regulowane podłokietniki

Umożliwiają one przesuwanie ramion w górę lub w dół, tak aby znajdowały się w pozycji, która nie powoduje obciążenia ramion lub łokci.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiego udogodnienia, to łóżko rehabilitacyjne Warszawa wypożyczalnia, jest miastem, w którym będziesz miał duży wybór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjazd do pracy na Zachód – jakie oferty czekają na Polaków?
Wyjazd do pracy na Zachód – jakie oferty czekają na Polaków?
Niektórym może się wydawać, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej trudniej o pracę za granicą. Nic bardziej mylnego. […]
O jakie kwestie warto zadbać, chcąc stworzyć praktyczną i komfortową kuchnię dla jej domowników?
O jakie kwestie warto zadbać, chcąc stworzyć praktyczną i komfortową kuchnię dla jej domowników?
Komfortowa kuchnia musi być wyposażona w szereg urządzeń oraz akcesoriów kuchennych, dzięki którym można sprawnie wykonywać poszczególne czynności w kuchni, […]
Jakie są metody osuszania ścian?
Jakie są metody osuszania ścian?
Wilgoć to powszechnie występujące zjawisko, które może prowadzić do pleśni lub grzybów. Na szczęście można skutecznie osuszać budynek, w dodatku […]
Ostatnie wpisy