Zdrowie i medycyna

Łóżko rehabilitacyjne – jakie ma cechy?

Łóżka rehabilitacyjne są używane w szpitalach i domach opieki dla pacjentów, którzy muszą wrócić do zdrowia po operacji, urazie lub chorobie. Łóżka te są również wykorzystywane w oddziałach fizykoterapii, aby pomóc pacjentom odzyskać siłę i mobilność po chorobie lub urazie.

Funkcje łóżka rehabilitacyjnego mogą się różnić w zależności od potrzeb pacjenta. Niektóre łóżka posiadają specjalistyczne funkcje, które pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia po pewnych schorzeniach, np. łóżko szpitalne dla pacjentów chorych na raka. Wiele łóżek rehabilitacyjnych ma regulowane funkcje, aby ułatwić opiekunom pozycjonowanie pacjenta dla wygody i bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiono wspólne cechy łóżek rehabilitacyjnych:

Regulowana wysokość

Niektóre łóżka można podnieść lub obniżyć za pomocą przycisku, aby ułatwić opiekunom prawidłowe ułożenie pacjenta.

Regulowane oparcie 

Ta funkcja umożliwia przesunięcie oparcia w górę lub w dół, dzięki czemu można siedzieć pod wygodniejszym dla siebie kątem. Można również regulować kąt nachylenia zagłówka lub podnóżka za pomocą pilota lub przycisków umieszczonych na wezgłowiu lub podnóżku łóżka. Łóżka z tą funkcją pozwalają na dostosowanie pozycji bez konieczności korzystania z pomocy innych osób!

Regulowane podłokietniki

Umożliwiają one przesuwanie ramion w górę lub w dół, tak aby znajdowały się w pozycji, która nie powoduje obciążenia ramion lub łokci.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiego udogodnienia, to łóżko rehabilitacyjne Warszawa wypożyczalnia, jest miastem, w którym będziesz miał duży wybór.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + osiem =