Biznes i usługi

Nowoczesne technologie dla przychodni lekarskich – co warto wprowadzić?

Rozwój informatyki sprawił że pojawiły się nowe i bardziej wygodne technologie. Sytuacja taka dotyczy wielu dziedzin życia. Korzystając z aplikacji możemy zamówić taksówkę, jedzenie, sprawdzić pogodę, kupić bilety do kina i teatru. Branża medyczna także wprowadza nowe aplikacje i oprogramowanie. Szczególnie kiedy może to ułatwić pracę personelowi i życie pacjentom.

Informatyczne udogodnienia dla medycyny

Od wielu miesięcy możemy korzystać z systemu elektronicznych recept. Wystarczy znać numer wystawionego dokumentu i możemy wykupić leki w dowolnej aptece. Możemy także podglądać i kontrolować recepty na portalu pacjenta. 

Wiele ośrodków medycznych wprowadziło także system internetowego dostępu do wyników badań ambulatoryjnych. Pacjent może je tam sprawdzić bez konieczności ponownej wizyty w placówce.

Następne udogodnienie, dotyczące głównie pracy personelu zatrudnionego w gabinecie, przychodni czy szpitalu to elektroniczna dokumentacja medyczna. System taki ułatwia rejestrację pacjentów oraz prowadzenie ich kartotek. Dzięki temu że dane przechowywane są w chmurze, dostępne są z dowolnego miejsca. Uprawnione osoby mogą poznać wyniki badań chorego, przebieg dotychczasowego leczenia, zalecone zabiegi czy podane leki.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =