Life & Style

Sam rower to nie wszystko, czyli akcesoria rowerowe, które warto mieć

Rower to wspaniała alternatywa dla nieekologicznych samochodów oraz szybki środek transportu. To również doskonały pomysł na spędzanie rodzinnie czasu, kiedy tylko pogoda dopisuje. Warto zatem uczyć dzieci od najmłodszych lat jazdy na rowerze i zachęcać do podejmowania tego typu aktywności. Wiele z nich automatycznie łapie bakcyla i po początkowych trudach opanowania koordynacji , szybko ruszają w swoje własne podróże rowerowe.

Czasami trzeba jednak poświęcić zdecydowanie więcej czasu, by rozbudzić w młodym człowieku miłość do roweru. Pomocne mogą być w tym licznie dostępne akcesoria rowerowe, które nie tylko ozdobią rower, uatrakcyjnią jazdę, ale uczynią ją też bardziej kolorową.

Moje pierwsze trzy kółka

Pierwszym pojazdem dziecięcym do nauki może być rowerek trójkołowy z pchaczem, który jest nie tylko bezpieczny dla dziecka, ale przede wszystkim komfortowy dla rodzica, uczestniczącym w procesie zdobywania umiejętności rowerowych. Praktyczny pchacz pozwala utrzymywać dziecko w bezpiecznej odległości, nie nadwyrężając mięśni opiekuna. W tym modelu przydatna może też być specjalna parasolka, osłaniająca główkę malucha przed intensywnym słońcem.

Jakie jeszcze gadżety na rower dla dzieci są przydatne? Szczególnie dla młodszych użytkowników interesujące mogą być piszczałki, imitujące dzwonki rowerowe. Dla małych dziewczynek atrakcyjne mogą być koszyki rowerowe, które podpatrują u starszych rowerzystek. Z całą pewnością nie wolno zapomnieć o kasku oraz ochraniaczach, amortyzujących upadki.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =