Life & Style

Rozwój wyobraźni dziecka – za pomocą jakich zabawek jest to możliwe?

Sklepy z akcesoriami dla najmłodszych obfitują w różnego rodzaju gry i zabawki. Nasza uwaga powinna jednak skupić się na tych przedmiotach, które nie tylko bawią i umilają czas naszym pociechom, ale także pozytywnie wpływają na ich rozwój. Puzzle, łamigłówki i klocki konstrukcyjne dla dzieci stymulują pracę mózgu, pobudzając wyobraźnię oraz pogłębiają kreatywność. 

Bawiąc ucząc, bawią

Gotowe rozwiązania nie cieszą tak bardzo, jak własnoręcznie przygotowane kompozycje. Rozbieranie na części pierwsze przedmiotów i ich modyfikowanie towarzyszy wszystkim maluchom i wynika z potrzeby poznawania świata. Budowanie kształtów według indywidualnych pomysłów uczy cierpliwości, a także poszerza inwencję twórczą oraz kształtuje wyobraźnię przestrzenną dziecka dlatego też, klocki dostępne w rozmaitych zestawach na https://www.fotelikiabc.pl/klocki-mini-wafle-marioinex.html są gwarantem konstruktywnej i długotrwałej zabawy. Ich atuty nieustannie związane są z dynamiką procesów umysłowych zachodzących podczas tego rodzaju aktywności, a zmiana polega jedynie na innowacyjności form i modeli.

Cechuje je ponadto uniwersalizm, ponieważ są sprawdzoną zabawką niezależnie od wieku. Dla nieco starszych budowniczych doskonałym rozwiązaniem będą zestawy naukowe umożliwiające między innymi skonstruowanie własnego robota lub wykreowanie domowego laboratorium. Zróżnicowane pod względem stopnia trudności puzzle z uwagi na konieczność dopasowywania do siebie odpowiednich elementów uczą rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Należy więc dostosować je do wieku dziecka i stopniowo wprowadzać trudniejsze warianty.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzynaście =