Polecamy

Usterka wyświetlacza – czy warto oddać telefon do serwisu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna wszelkie usterki związane z telefonem naprawdę były problemami. Bardzo często bywało tak, iż wymiana pewnych jego elementów mogła kosztować nas o wiele więcej niż zakup całkiem nowego telefonu, stąd dla wielu taka możliwość do tej pory wydaje się czymś absurdalnym, nawet nie wartym do przemyślenia. Jak jednak wygląda to w tej chwili?

Oddać czy nie oddać… oto jest pytanie!

Każdy z nas doskonale wie, że „na szczycie” telefonów są obecnie tak zwane smartfony. Istnieje ich naprawdę wiele rodzajów, o przeróżnych wielkościach i wymogach, które muszą spełniać ze względu na swoje przeznaczenie lub markę, która ma swoje własne standardy. Co jednak kiedy posiadany przez nas sprzęt ulegnie awarii np. w wyniku upadku czy też zalania? W takiej sytuacji idealnym wyjściem wydaje się być oddanie telefonu do fachowca, który oceni czy warto naprawiać telefon, czy nie. Choćby dla tej oceny warto jest podpytać kogoś, kto się na tym zna, na temat tego „czy warto”. Pytanie jednak brzmi, czy to właśnie jemu mamy oddać telefon, by go dobrze naprawił?

Wybór serwisu ma znaczenie

Jak wiemy istnieje wiele marek telefonów. Tym samym na rynku funkcjonuje bardzo wiele serwisów, specjalizujących się w konkretnych firmach lub konkretnych zadaniach. Jednym z takich zadań może być wymiana szybki iPhone 8, gdyż ten model telefonu – model smartfona iPhone – należy do tych bardziej nowoczesnych, w związku z czym naprawa go powinna być przekazana fachowcom. Oczywiście oddanie do profesjonalnego serwisu – po okresie gwarancyjnym – może zwalić z nóg, więc warto rozejrzeć się po innych miejscach, które również specjalizują się w danej marce lecz za o wiele niższa cenę.

Czy w ogóle warto ten telefon oddawać? 

Na początku wspomnieliśmy, iż dla wielu serwisowanie smartfona jest stratą czasu, gdyż naprawa go wynosi więcej niż zakup nowego. Obecnie jednak sprawa ta wygląda trochę inaczej, albowiem – dzięki użyciu najnowszych technologii – wymiana elementów, nawet delikatnego i niezwykle ważnego wyświetlacza, może okazać się znacznie tańsza niż z początku sądziliśmy. Na rynku istnieje obecnie bardzo wiele profesjonalnych firm, które zajmują się nie tylko wymianą takich szybek, lecz również i kompleksową wymianą obudowy, naprawą jego mniejszych, lecz równie ważnych elementów, bądź nawet oczyszczaniem telefonu po zalaniu, by mógł nadal działać – może nie jak nowy, lecz z pewnością znów sprawnie i bez zarzutów. Wartą uwagi stroną jest na pewno https://iclinica.pl/, która daje nam możliwość wysłania wielu smartfonów do naprawy.

Jak widać powyżej, kwestia serwisowania jest zależna wyłącznie od tego, czy sprawdzimy, czy nasz telefon nadaje się do naprawy, bądź konieczny będzie zakup nowego sprzętu. Uczynienie pierwszego i najważniejszego kroku wydaje się być najtrudniejsze, dlatego, jak już się przemożemy, na pewno otrzymamy pewien efekt, zamiast stać w miejscu czując, że jedyne wyjście to zakup nowego telefonu. Kto wie, może wymiana wyświetlacza okaże się mniej „stresująca” niż myśleliśmy?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić aby cieszyć się czystymi naczyniami bez smug?
Co zrobić aby cieszyć się czystymi naczyniami bez smug?
Zmywarki, to bez wątpienia jedna z ulubionych zdobyczy nowoczesności. Ręczne zmywanie, mimo że dokładne, jest bardzo czasochłonne i źle wpływa […]
Targi branżowe – jak przygotować swoją firmę do idealnej prezentacji?
Targi branżowe – jak przygotować swoją firmę do idealnej prezentacji?
W obecnych realiach rynkowych dla każdej firmy niezmiernie ważna jest identyfikacja wizualna. Wypracowanie skutecznej strategii marketingowej oraz dobra rozpoznawalność przekładają […]
Towary niebezpieczne ADR – co to jest i gdzie obowiązuje?
ADR to dyrektywa Unii Europejskiej dotycząca towarów niebezpiecznych. Jest to zbiór zasad określających sposób transportu wpisujących się w nią towarów […]
Ostatnie wpisy