Biznes i usługi

Wyjazd do pracy na Zachód – jakie oferty czekają na Polaków?

Niektórym może się wydawać, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej trudniej o pracę za granicą. Nic bardziej mylnego. Posługiwanie się językiem angielskim jest mile widziane również w innych państwach, szczególnie w Holandii oraz Niemczech. W praktyce jednak wielu pracodawców nie wymaga znajomości żadnego języka obcego. Najlepiej wyjechać do pracy przez sprawdzoną agencję zatrudnienia. Warto wiedzieć, jakich ofert obecnie jest najwięcej.

Duża różnorodność stanowisk w Holandii

Niewielkie niderlandzkie państwo posiada ogromny rynek pracy. To umożliwia zarobienie godziwych pieniędzy w wielu branżach. Poszukiwane są osoby do sortowania truskawek lub kukurydzy albo zbierania pieczarek, papryki czy pomidorów. Tradycyjnie pracować można przy kwiatach, a także uprawie traw ozdobnych. Chłonny jest także sektor produkcji – wybór jest więc spory. Można zatrudnić się przy wyrobie ciastek, żywności, a nawet karmy dla zwierząt. Istnieje też możliwość podjęcia pracy w różnego rodzaju magazynach. Z pracowników wykwalifikowanych poszukiwani są natomiast traktorzyści oraz kucharze.

Amerykański sen po niemiecku

Za Odrą także jest wiele możliwości. Najpopularniejsza jest produkcja elementów metalowych, paneli i oczywiście samochodowych części. Można też zatrudnić się przy wyrobie sałatek lub żywności ekologicznej. Równie łatwo o pracę w halach magazynowych, np. meblowych, z różnego rodzaju akcesoriami motoryzacyjnymi czy napojami. Dodatkowo premiowani są operatorzy wózków widłowych. Najciekawsze oferty najlepiej na bieżąco przeglądać na stronach uczciwych agencji pracy, takich jak ta, dostępna pod adresem https://contrain.pl/.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =