Life & Style

Alternatywy dla studiów

Istnieje wiele dobrze płatnych zawodów, które można wykonywać bez posiadania dyplomu magistra. Często wystarczy, żebyśmy ukończyli dobrą szkołę policealną. Takie szkoły przyuczają do konkretnego zawodu i mają w swoim programie praktyki na wysokim poziomie. Dzięki temu nie musimy iść na studia. Po  ukończeniu szkoły policealnej możemy zacząć dobrze płatną pracę, na którą jest zapotrzebowanie na rynku.

Poszukiwane zawody, do których nie trzeba mieć ukończonych studiów

Wśród zawodów, które nie wymagają ukończenia studiów, jest wymieniany technik bhp. Wybierając tą profesję, mamy gwarancję zatrudnienia i konkretnych zarobków. Każda większa instytucja potrzebuje behapowca. Bezpieczeństwo i higiena pracy to także popularny zawód, który można wykonywać w ramach samodzielnej działalności gospodarczej. Łatwo założymy firmę organizującą obowiązkowe szkolenia z przepisów BHP. Technik przeprowadza także kontrole w instytucjach publicznych i prywatnych: w szkołach, zakładach pracy, sklepach.

Nie trzeba być lekarzem, by pracować w szpitalu lub przychodni na odpowiedzialnym stanowisku

Niektóre zawody medyczne nie wymagają specjalistycznych studiów. Szkoła policealna medyczna jest miejscem, w którym możemy zdobyć dyplom upoważniający nas do wykonywania wielu cenionych profesji. Możemy wybrać zawód opiekuna medycznego, higienistki szkolnej, asystenta stomatologicznego, terapeuty zajęciowego i wielu innych. Jeśli lubimy pracę z ludźmi, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej specjalizacji. Na pracowników czekają gabinety stomatologiczne, domy opieki, domy pomocy społecznej, gabinety masażu, przychodnie zdrowia.   

 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 11 =