Wypoczynek i hobby

Co warto zobaczyć w Niemczech?

Niemcy to kraj wielu atrakcji. W Niemczech jest tak wiele do zobaczenia, że może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Ten przewodnik poprowadzi Cię przez największe atrakcje w Niemczech i dostarczy informacji, jak się tam dostać i co jeszcze warto zobaczyć, gdy tam będziesz.

Jak dostać się do Niemiec?

Dojazd do Niemiec jest łatwy. Bezpośrednie loty odbywają się z dużych miast na całym świecie, można też podróżować pociągiem lub samochodem. Główne międzynarodowe porty lotnicze to Frankfurt i Monachium, a Berlin Tegel i Düsseldorf również są miejscem regularnego ruchu międzynarodowego. Możesz też wybrać bus do Niemiec Pomorskie. To wygodne i tanie rozwiązanie. Kiedy już znajdziesz się w Niemczech, poruszanie się jest łatwe.

Berlin

Berlin jest jednym z najważniejszych miast w Niemczech. Jest domem dla wielu muzeów i galerii, w tym Wyspy Muzeów, która zawiera pięć światowej klasy muzeów, które mieszczą ponad 100 000 eksponatów od starożytnego Egiptu i greckiej starożytności do sztuki współczesnej. Miasto posiada również wiele parków i ogrodów, które warto odwiedzić.

Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem jest jednym z największych centrów finansowych w Europie i domem dla kilku renomowanych muzeów, takich jak Deutsches Filmmuseum (Niemieckie Muzeum Filmowe) i Städel Museum (Galeria Städel). Miasto może się również pochwalić kilkoma parkami, takimi jak Palmengarten Frankfurt (Ogród Palmowy), Botanischer Garten (Ogród Botaniczny) i Waldschlösschenwegpark (Park Waldschloesschenweg).

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 11 =