Pieniądze i biznes

Jak dobrze zaprojektować i wyposażyć sklep odzieżowy?

Sprzęt potrzebny do otworzenia sklepu z ubraniami powinien podkreślić jego wystrój. Elementy potrzebne w większości sklepów detalicznych są podobne, jednak projekty różnią się w zależności od koncepcji sklepu. Sklep sprzedający drogie ubrania musi wyglądać elegancko, natomiast sklep sprzedający używaną odzież, powinien sprawiać wrażenie oszczędnego.

Podstawowe elementy wyposażenia

Przede wszystkim powinniśmy go wyposażyć w dwa znaki: otwarty/zamknięty i drugi informujący w godzinach pracy. Sposób przedstawiania ubrań zależy od tematyki sklepu. Ciekawe mogą być półki wspornikowe i wolnostojące, pionowe stojaki. Należy też kupić bardzo dużych wieszaków, plastikowych i drewnianych. Gabloty ekspozycyjne ładnie prezentują akcesoria i służą jako strefa kasowa z kasą fiskalną.

Dodatkowe elementy wyposażenia

Lustra są niezbędne dla każdego sklepu z ubraniami. Ponadto przydatne mogą się okazać manekiny, na których można zaprezentować kolekcję ubrań. Przydaje się też pistolet do cen i metki, żeby nie wykonywać tej pracy ręcznie. Będziemy też potrzebować torebki na zakupy. Z kolei wybór między kasą fiskalną a system kasowym zależy od naszego budżetu i ilości przeprowadzanych transakcji. Sklep będziemy czyścić codziennie, dlatego będziemy również potrzebować środków czyszczących.

Szukając źródeł wyposażenia sklepów i sprzętu, zacznijmy od Internetu. Znajdziemy mnóstwo dostawców regałów, systemów POS, regałów, manekinów i gablot. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego wyposażenia sklepu.

Artykuł napisany we współpracy z Profrost – wyposażenie sklepów spożywczych i odzieżowych.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + cztery =