Polecamy

Jak się przygotować na bieganie w trudnych warunkach pogodowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszły chłód i deszcz, z którymi musimy się zmierzyć. Bieganie przy złej pogodzie nie jest łatwe, ale da się to zrobić. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do biegania w zimnie i deszczu:

1. Ubierz się odpowiednio

Będziesz czuć się zimniej, gdy biegasz, niż gdy siedzisz w miejscu, więc warstwy są kluczowe. Cienka warstwa odprowadzająca wilgoć przy skórze, nieco cięższa warstwa polaru nad nią i wiatroszczelna powłoka zewnętrzna zapewnią Ci ciepło i suchość.

2. Noś dobre skarpety

Dobrej jakości wełniane skarpety mogą być świetne do utrzymania ciepła stóp w zimowych warunkach – zwłaszcza jeśli wybierasz grubsze buty turystyczne, a nie buty do biegania po szlaku.

3. Sprawdź pogodę przed wyjściem z domu

Warto to zrobić, zwłaszcza jeśli zapowiada się śnieg! Jeśli na ziemi leży śnieg, znajdź trasę, która w miarę możliwości unika śliskich miejsc; jeśli nie, zabierz ze sobą kilka urządzeń trakcyjnych, aby nie skończyło się upadkiem na tyłek. Warto też się rozejrzeć nad zakupem odpowiednio odpornej na warunki atmosferyczne kurtki pod bieganie, jak choćby ze strony: https://www.runshop.pl/kurtki-damskie-biegania,c18.html.

4. Kup sprzęt odblaskowy

Odblaski sprawiają, że jesteś bardziej widoczny dla kierowców, co jest szczególnie ważne, gdy biegasz o świcie lub o zmierzchu w warunkach słabego oświetlenia (lub zawsze, gdy jest ciemno).

5. Dobrze obmyślana trasa biegu

Przed wyruszeniem na bieg na świeżym powietrzu powinieneś również przemyśleć swoją trasę: Wiedz, gdzie są bezpieczne miejsca, w których możesz się zatrzymać, jeśli musisz się rozgrzać lub ochłonąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć pomysłowy taras we własnej posiadłości?
Jak stworzyć pomysłowy taras we własnej posiadłości?
Jeśli posiadamy dom i ogród, grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości budowy przy nim tarasu. Taras znacznie uatrakcyjni naszą nieruchomość. […]
Jakiego typu informacje trzeba koniecznie umieścić na wizytówce?
Jakiego typu informacje trzeba koniecznie umieścić na wizytówce?
Wizytówka pełni rolę przedstawienia w skrócie firmy, a zatem często używana jest jako reklama. Najczęściej korzystają z nich dyrektorzy, managerowie […]
Na czym polega cynkowanie ogniowe?
Na czym polega cynkowanie ogniowe?
​​Cynkowanie ogniowe to proces stosowany w celu wzmocnienia stali. Dzięki niemu staje się ona odporna na korozję, a także ograniczona […]
Ostatnie wpisy