Polecamy

Karma dla kota juniora – jakie zawiera składniki odżywcze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karma dla kotów junior jest przeznaczona specjalnie dla kociąt w wieku od 6 tygodni do 12 miesięcy. Kocięta mają inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe koty, ponieważ tak szybko rosną. Potrzebują więcej białka i tłuszczu niż dorosłe koty, a także wapnia dla rozwijających się kości i zębów.

Karma dla kotów juniorów jest zwykle produkowana z większym procentem mięsa w porównaniu z innymi karmami na rynku, co oznacza, że będzie zawierać więcej niezbędnych składników odżywczych.

Białko

Koty są mięsożercami i wymagają dużej ilości białka w swojej diecie. Kocięta potrzebują co najmniej 30% swoich kalorii pochodzących z białka. Najlepsze źródła białka pochodzą ze składników pochodzenia zwierzęcego, takich jak kurczak i ryby.

Tłuszcze 

Tłuszcze są niezbędnym elementem diety każdego kota. Tłuszcze pomagają dostarczyć energii i wspomagają trawienie. Pomagają również utrzymać zdrową i lśniącą sierść Twojego kociaka! Idealny procent zawartości tłuszczu to około 35%, ale może się to różnić w zależności od wieku i poziomu aktywności kociaka.

Węglowodany 

Węglowodany są ważnym źródłem energii dla Twojego kociaka, ale zbyt duża ilość węglowodanów może prowadzić do przyrostu wagi i problemów trawiennych w późniejszym okresie życia. Optymalna ilość węglowodanów dziennie powinna wynosić około 30% dla większości kociąt (ale może się różnić w zależności od poziomu aktywności).

Jeśli chcesz zapewnić swojemu kotu odpowiednią karmę, to sprawdź oferty na stronie: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/karma-dla-kota-juniora-393.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy pamiętać o suplementach diety
Wpływ na funkcjonowanie organizmu ma to, co jemu dostarczamy. Jeśli nasza dieta jest uboga w minerały i witaminy, z pewnością […]
Jaki strój przyda się do ćwiczenia fitnessu?
Jaki strój przyda się do ćwiczenia fitnessu?
Obecnie wiele kobiet uprawia fitness, ponieważ ta dyscyplina sportu pozwala skutecznie zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a na dodatek poprawić ogólny […]
W jakich pomieszczeniach firmowych założenie klimatyzacji będzie niezbędne?
W jakich pomieszczeniach firmowych założenie klimatyzacji będzie niezbędne?
Klimatyzator to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które pozwala przywrócić komfort w pomieszczeniu. Dzięki niemu powietrze wprowadzane do budynku poddawane jest odpowiednim […]
Ostatnie wpisy