Life & Style

Spodnie wydłużające nogi – najlepsze kroje

Długie, zgrabne nogi to największy atut niejednej sylwetki. Dodają powabu i lekkości, warto więc je podkreślać na każdym kroku. Dobrze dobrane buty i spodnie w odpowiednim kroju nie tylko podkreślą, ale mogą wręcz optycznie wydłużyć nogi, więc nawet posiadaczki bardziej krępej sylwetki mogą sobie bez problemu dodać szyku. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze spodni?

Jak optycznie wydłużyć nogi?

Po pierwsze, by spodnie mogły wydłużyć optycznie nogi, muszą być dopasowane. Wszystkie dzwony i szerokie kroje nie sprawdzą się w tej roli, podobnie modele wzorzyste, choć tu akurat wyjątkiem są spodnie w podłużne pasy, które tworzą wizualny efekt długich, szczupłych nóg. Warto też zadbać o długość – najlepiej sprawdzają się modele o długości 7/8, dzięki którym odsłonięta jest kostka i przez to cała sylwetka wydaje się wyższa, ale i zwykłej długości dżinsy czy spodnie materiałowe też będą wystarczające. Najlepiej, by zwężały się ku dołowi lub były proste jak cygaretki – taki krój świetnie się sprawdzi w każdej stylizacji i na praktycznie każdej sylwetce.

Wbrew pozorom nie musimy się jakoś szczególnie ograniczać, jeśli chodzi o wybór kolorów. Kiedyś panowało przekonanie, że osoby o nieco grubszych nogach powinny wybierać ciemne, a najlepiej czarne spodnie, ale dziś już uznaje się to raczej za mit, więc spokojnie możemy wybierać modele bordowe, granatowe czy w innych barwach. Duży wybór spodni w różnych fasonach dostępny jest np. na https://tessita.com/, więc warto dokładnie przejrzeć ofertę i wybrać model dopasowany do swoich potrzeb.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =