Polecamy

Komu może się spodobać biżuteria secesyjna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Secesja, zwana inaczej Art Nouveau trwała na przełomie XIX i XX wieku. Określana jako ruch sztuki i rzemiosła, na zawsze zmieniła podejście do noszenia biżuterii. Artyści do tworzenia swoich dzieł wykorzystywali niedrogie materiały, dzięki czemu na zakup pozwolić mogła sobie już nie tylko klasa najwyższa. Biżuteria secesyjna stała się elementem codziennego życia i podkreślała styl. Twórcy wychodzili z założenia, że wszystko, co jest użyteczne, może być również piękne.

Czym charakteryzuje się biżuteria z okresu secesji?

Biżuteria z tego okresu jest bardzo nietypowa. Tak naprawdę nie było wytyczonego kierunku, w którym artyści mieli podążać, ale jedną z podstawowych cech była giętka i płynna linia. Inspirację czerpali ze świata przyrody i to nie tylko z tego, który powszechnie uznawany jest za piękny. Na naszyjnikach znajdowały się różne zwierzęta i owady, w tym muchy czy nietoperze. Oprócz wzorów naturalnych pojawiały się także geometryczne, abstrakcyjne i strukturalne. Kolory były jasne i wyraziste. Do wyrobu biżuterii artyści zaczęli używać srebra, platyny, emalii, bursztynów, macicy perłowej, kamieni półszlachetnych, a nawet muszli. Dzięki temu nie tylko łamali konwenanse, ale też stworzyli sztukę dostępną dla wszystkich.

Dla kogo sprawdzi się biżuteria Art Nouveau?

Ten nurt w biżuterii nie spodoba się każdemu, ponieważ wzory są ekstrawaganckie i bardzo wyraziste. Biżuteria secesyjna sprawdzi się dla kobiet, które lubią się wyróżniać i są odważne, a do tego lubią podkreślić swoją stylizację kolorową ozdobą. Elementy są piękne i na pewno będą przyciągać wzrok oraz będą idealnym dodatkiem dla pasjonatów tej sztuki i historii, którzy chcą przywołać dawne czasy. Choć ta biżuteria wygląda czasem na przesadzoną, to nie można odebrać jej tego, że robi wrażenie i warto się nią zainteresować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie żaluzje wybrać?
Jakie żaluzje wybrać?
Decydując się na zakup żaluzji musimy się zastanowić na czym tak naprawdę najbardziej nam zależy. Ten element wyposażenia wnętrz może […]
Jak pozbyć się zmarszczek?
Jak pozbyć się zmarszczek?
Zmarszczki są naturalną częścią starzenia się i mogą być spowodowane przez wiele czynników. Najlepszym sposobem na zapobieganie zmarszczkom jest stosowanie […]
Doskonałe pomysły na imprezę na świeżym powietrzu
Doskonałe pomysły na imprezę na świeżym powietrzu
Gdy pogoda dopisuje, a weekend coraz bliżej, wielu z nas lubi spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi na działce lub […]
Ostatnie wpisy