Polecamy

Mieszkanie od dewelopera – na co zwrócić uwagę przy odbiorze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując mieszkanie od dewelopera bardzo ważne jest, by dokładnie sprawdzić całość nieruchomości. Pomoże to uniknąć problemów w przyszłości. Mieszkanie, które zakupimy jest jednym z najważniejszych wyborów w naszym życiu, który zostaje z nami bardzo często do końca życia.

Co sprawdzić kupując mieszkanie?

Dokładne oględziny mieszkania mogą mieć ogromny wpływ. Warto przed odbiorem nieruchomości skoncentrować się nawet na najmniejszych szczegółach, które nie odpowiadają naszym standardom. Kilka małych niedoróbek będzie z czasem narastać i będą coraz bardziej uciążliwe. Co więc warto sprawdzić?

wykończenie gniazdek, futryn i okien – problemy w tym obszarze mogą zwiastować dalsze wpadki ekipy remontowe. Umiejscowienie gniazdek elektrycznych również ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w przypadku kuchni, w której musimy zainstalować zmywarkę, lodówkę czy piekarnik.
kontrola pionów i poziomów – niesprawdzenie tego, gdy deweloper może jeszcze poprawić niedoróbkę narazi nas na ogromne koszty prostowania podłóg czy wyrównywania ścian.

wielkość mieszkania i poszczególnych pomieszczeń – bardzo często zdarza się, że wyremontowane pomieszczenie do odbioru odbiega powierzchnią od tej ustalonej w umowie przedwstępnej. W tym przypadku mamy możliwość dokładnego rozliczenia z deweloperem.

Dlaczego to ważne?

Deweloperzy coraz bardziej zabiegają o uwagę kupujących. Wykorzystują do tego swoje sztuczki, które polegają na skróceniu czasu wykończenia, a to z kolei wiąże się z różnego rodzaju niedoróbkami. Dlatego warto sprawdzić każdy najmniejszy szczegół, by nie narazić się ogromne dodatkowe koszty.

Artykuł napisany we współpracy z AZ budownictwo – deweloper Wrocław.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe ozdoby sypialni
Ciekawe ozdoby sypialni
Domowe wnętrza mogą charakteryzować się wysokim komfortem i atrakcyjnym stylem wykończenia. Wystarczy przyjrzeć się ofertom sklepów i wybrać takie rozwiązania, […]
Wybór baterii łazienkowych
Wybór baterii łazienkowych
W dzisiejszych czasach mamy do wyboru różnego rodzaju baterie do łazienki, które są jej ostatecznym wykończeniem. Bez odpowiedniej baterii żadna […]
Czego może nauczyć się dziecko uczęszczające na naukę sztuk walki?
Czego może nauczyć się dziecko uczęszczające na naukę sztuk walki?
Sztuki walki to tego typu sporty, które może uprawiać także dziecko już w wieku około 4 lat. Zajęcia te są […]
Ostatnie wpisy