Polecamy

Mieszkanie od dewelopera – na co zwrócić uwagę przy odbiorze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując mieszkanie od dewelopera bardzo ważne jest, by dokładnie sprawdzić całość nieruchomości. Pomoże to uniknąć problemów w przyszłości. Mieszkanie, które zakupimy jest jednym z najważniejszych wyborów w naszym życiu, który zostaje z nami bardzo często do końca życia.

Co sprawdzić kupując mieszkanie?

Dokładne oględziny mieszkania mogą mieć ogromny wpływ. Warto przed odbiorem nieruchomości skoncentrować się nawet na najmniejszych szczegółach, które nie odpowiadają naszym standardom. Kilka małych niedoróbek będzie z czasem narastać i będą coraz bardziej uciążliwe. Co więc warto sprawdzić?

wykończenie gniazdek, futryn i okien – problemy w tym obszarze mogą zwiastować dalsze wpadki ekipy remontowe. Umiejscowienie gniazdek elektrycznych również ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w przypadku kuchni, w której musimy zainstalować zmywarkę, lodówkę czy piekarnik.
kontrola pionów i poziomów – niesprawdzenie tego, gdy deweloper może jeszcze poprawić niedoróbkę narazi nas na ogromne koszty prostowania podłóg czy wyrównywania ścian.

wielkość mieszkania i poszczególnych pomieszczeń – bardzo często zdarza się, że wyremontowane pomieszczenie do odbioru odbiega powierzchnią od tej ustalonej w umowie przedwstępnej. W tym przypadku mamy możliwość dokładnego rozliczenia z deweloperem.

Dlaczego to ważne?

Deweloperzy coraz bardziej zabiegają o uwagę kupujących. Wykorzystują do tego swoje sztuczki, które polegają na skróceniu czasu wykończenia, a to z kolei wiąże się z różnego rodzaju niedoróbkami. Dlatego warto sprawdzić każdy najmniejszy szczegół, by nie narazić się ogromne dodatkowe koszty.

Artykuł napisany we współpracy z AZ budownictwo – deweloper Wrocław.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu?
Jak przygotować się do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu?
Pierwsze ciepłe dni wiosny to chwila, kiedy wiele osób na powrót zaczyna swoją przygodę ze sportowymi aktywnościami. Rolki, wrotki, rowery […]
Co warto zobaczyć w Niemczech?
Niemcy to kraj wielu atrakcji. W Niemczech jest tak wiele do zobaczenia, że może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. […]
Z jakiego typu okazji możemy się wybrać po kwiaty do kwiaciarni?
Z jakiego typu okazji możemy się wybrać po kwiaty do kwiaciarni?
Kwiaciarnie są świetne na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy są to urodziny, rocznica, czy też po prostu dlatego, że […]
Ostatnie wpisy