Life & Style

Praca w biurze – jak się stosownie ubrać i wyglądać

Biurowy dress code to temat rzeka i często zależny jest od wewnętrznych ustaleń konkretnej firmy. Jeśli pracodawca o takich nie poinformował, można przyjść, że wystarczy ubierać się schludnie, elegancko i dopasować swój strój do sytuacji. Co to dokładnie znaczy i na jakie ewentualne dodatki możemy sobie w tych okolicznościach pozwolić?

Klasyczne zestawy w połączeniu z odrobiną nowoczesności

Wśród pań szczególnie popularne są ponadczasowe komplety złożone ze spódnicy ołówkowej, sięgającej do kolan, oraz ładnej, wizytowej koszuli lub bluzki. Koszula ta nie zawsze musi być biała, w biurowej modzie dopuszczalne są niemal wszystkie odcienie, także wzory w popularną kratkę czy bardzo eleganckie, pionowe paski. Do takiego zestawu świetnie sprawdzą się też buty na obcasie lub nieco wygodniejsze mokasyny, które można swobodnie wybierać ze względu na własne upodobania. Niektóre panie decydują się także na dodatkowe akcesoria, takie jak apaszka albo minimalistyczne bransoletki, podkreślające ich wyjątkowy styl bez jednoczesnego przykuwania uwagi.

Doskonałym dodatkiem do biurowej stylizacji są różnego rodzaju torebki i aktówki, takie jak np. https://wojewodzic.com.pl/aktowki-damskie-23, które świetnie wpisują się w klimat firmy, na dodatek doskonale spełniają swoja funkcję. W różnego rodzaju teczkach i neseserach można bezpiecznie transportować ważne dokumenty. Z uwagi na zastosowane materiały, zazwyczaj skórę naturalną lub ekologiczną, chronią je przed wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =