Przystępując do kompletowania wyposażenia domowej pracowni, trzeba przede wszystkim pamiętać o narzędziach najczęściej stosowanych. Wśród nich, poza szczypcami, zestawem wkrętaków i kluczy oraz dobranymi młotkami oraz wiertarką, kluczową rolę odgrywają elektronarzędzia do cięcia.
Trudno przecenić przydatność wyrzynarek ręcznych oraz stacjonarnych, jak również pił szablastych. Bardzo duży potencjał ma szlifierka kątowa wyposażona w pakiet tarcz do cięcia metali. Wybór tarcz z korundu naturalnego (do stali konstrukcyjnych) oraz korundu cyrkonowego (do stali szlachetnych) oraz tych do przecinania innych metali i kamienia jest szeroki, łatwo zatem dobierzemy pojedyncze sztuki lub ich komplet np. na stronie https://xl-narzedzia.pl/tarcze-korundowe-do-ciecia-c-27_28_29_30.html. Dzięki temu bez wysiłku poradzimy sobie z dokładnym i równym cięciem oraz wstępnym szlifowaniem odcinków rur, kształtek, prętów, czy ceramiki takiej jak np. płytki łazienkowe lub terakota. Do dalszych etapów pracy wyposażmy się w szlifierkę oscylacyjną lub taśmową oraz papiery i tkaniny ścierne, dzięki czemu uda się uzyskać optymalne wygładzenie materiału.
Bardzo prostym, a przy tym niezmiernie użytecznym, elektronarzędziem jest pistolet do kleju na gorąco. Pistolet pomoże nam wykonać wiele zadań. Odpowiednio dobrane szybko- lub wolno schnące kleje do klejenia na gorąco o zwiększonej przyczepności oraz niskotemperaturowe połączą karton, tekturę, tworzywa sztuczne jak również metale. Wraz z klejami cyjanoakrylowymi, polimerowymi i masami epoksydowymi, pistolet do klejenia pozwoli na sprawne i czyste sklejanie nie tylko pudełek lub prostych szafek czy stołków, lecz również modeli, dioram i ornamentów, a także na naprawę mebli, obić i np. ram obrazów. Dla zapewnienia dokładności i siły łączeń niezastąpione będą imadło, ściski oraz „trzecia ręka” ze szkłem powiększającym przeznaczona do prac precyzyjnych, nie tylko z użyciem klejów.