Jeśli masz prawnika i wiesz, co prawdopodobnie powie, to nie musisz się martwić. Jeśli nie, najlepiej być przygotowanym. Tak, w razie potrzeby można reprezentować się w sądzie okręgowym, ale zazwyczaj nie jest to dobry pomysł. Być może uda Ci się to, jeśli Twoja sprawa jest prosta i nieskomplikowana, ale większość sądów nie pozwoli na to, jeśli istnieją skomplikowane kwestie lub ktoś może zostać skrzywdzony przez Twoją decyzję. Co będziesz potrzebował?
W tym wszelkie umowy, rachunki i inne dowody. Jeśli masz świadków, którzy mogą poprzeć Twoją sprawę, upewnij się, że wiedzą oni kiedy i gdzie mają się stawić w sądzie. Musisz również wiedzieć, na jaki rodzaj przesłuchania się wybierasz: przesłuchanie wstępne czy proces. Na przesłuchaniu wstępnym sędzia zdecyduje, czy jest wystarczająco dużo dowodów, aby kontynuować sprawę.
W większości przypadków na rozprawie nie będzie żadnych świadków ani dowodów. Sędzia będzie patrzył tylko na jedną rzecz: czy strony osiągnęły porozumienie we wszystkich kwestiach związanych z ich rozwodem. Jeśli tak, sędzia zatwierdzi je wtedy i tam. Jeśli nie, sędzia odeśle je z powrotem do mediacji lub arbitrażu po dalszą pomoc w negocjacjach.
Jeśli reprezentujesz siebie w sądzie, pamiętaj o tym: Sędziowie oczekują od stron procesowych, że będą wiedziały, o czym mówią, kiedy wstaną, aby zabrać głos. Jeśli jednak potrzebujesz fachowej opieki to jest nim adwokat Kraków Rozwód przebiegnie wtedy bezproblemowo i bezstresowo.