Wypoczynek i hobby

Czy pies powinien chodzić w sweterku w zimne dni?

Gdy przychodzi zima, zmieniamy naszą garderobę zdecydowanie na coś cieplejszego. Wyciągamy puchowe kurtki, długie spodnie i ocieplane buty. My odczuwamy bardzo mocno spadki temperatury, czy jednak podobnie odczuwa także i pies? Wiele osób uważa, że psia sierść jest tak naprawdę wystarczającą ochroną dla naszych pupili. Jednak przez lata poszczególne rasy były dość mocno modyfikowane i nie wszystkie psy są odporne na zimno, choć czasem tak właśnie może nam się wydawać.

Czy psy przyzwyczajają się do sweterków?

Oczywiście wiele osób nie zgadza się z tym, że psy powinny nosić takie sweterki. Jednak trzeba przyznać, że w zimne dni dla wielu psów są one jedyną ochroną. Czasem na początku zwierze może nie być zadowolone z tego, że ubieramy je w sweter dla psa. Jednak z czasem jest w stanie nasz pupil się do tego przyzwyczaić, a nawet i to polubić. Szczególnie jeśli zauważy, że sweter naprawdę daje mu ciepło.

W każdym takim swetrze są specjalne otwory na smycz dla psa. Do kompletu można mu dokupić również buciki, które będą chroniły zwierzę przed zimnym lodem i śniegiem. Oczywiście kupując taki sweterek powinniśmy się starać, by był on dobrze dopasowany. Nie powinien być jednak zbyt ciasny, ponieważ mógłby krępować ruchy naszemu psu. Zwierzak natomiast na pewno nie byłyby z tego zadowolony i być może zraziłby się do takiego sweterka. Pamiętajmy również o tym, że nie każdy pies taki sweter potrzebuje. Szczególnie są one przeznaczone dla małych ras, które mają mało sierści. Jeśli pies jest po jakimś zabiegu i część sierści ma zgoloną, jemu również sweter może się przydać.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dziesięć =