Life & Style

Sposoby na ciekawe spędzanie czasu z dziećmi

Kiedy idzie jesień, zbliżają się ciemne, chłodne miesiące, rodzą się pytania – co robić z dziećmi podczas deszczowych dni. Co zaproponować oprócz siedzenia przed telewizorem czy tabletem? Okazuje się, że zapewnienie dzieciom rozrywki w domu wcale nie musi być trudne.

Popołudnie z planszówkami

Gry planszowe to świetna rozrywka dla całej rodziny. Z powodzeniem dobrze bawić się będą zarówno dorośli, jak i dzieci – i to w każdym wieku. Wystarczy dostosować grę do wieku dziecka. Planszówki uczą pracy w zespole, pokazują dziecku jak pogodzić się z przegraną, rozwijają inteligencję, spostrzegawczość, a nawet analityczne myślenie i planowanie działań w czasie. Zachęcają także do podejmowania ryzyka. Warto rozważyć takie tytuły jak Monopoly, Pędzące Żółwie, Dixit, Rummikub czy Scrabble Junior. 

Kreatywne DIY

W Internecie pełno jest pomysłów na stworzenie ciekawych rzeczy samodzielnie, a większość z nich może być zrobiona razem z dziećmi. Plecak z maskotki? Figurki lub maski z papieru? A może plecak lub torebka zrobiona ze starego misiu? Ilość pomysłów się nie kończy, a każdy z nich może być dostosowany dla dziecka w każdym wieku. Warto na przykład wykonać pacynki i pobawić się w teatrzyk, który może być zabawą na długie godziny!

Świat sztuki

Zdecydowanie warto zainteresować się również obrazem do malowania po numerach dla dzieci. Takie obrazy są świetną alternatywą dla kolorowanek czy zwykłego rysowania. Dziecko na pewno ucieszy się z możliwości wykonania pięknego działa własnymi rękami i chętnie np. obdaruje nim z dumą swoich dziadków. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =