Biznes i usługi

W jakich branżach wykorzystywana jest fotoceramika?

Fotoceramika jest techniką fotograficzną, mającą na celu umieszczenie obrazu lub zdjęcia na podłożu ceramicznym. Gdy obraz jest już nałożony, wypala się go w wysokiej temperaturze, i tak powstaje produkt finalny. Najbardziej kojarzone z tą metodą są zdjęcia umieszczane na nagrobkach. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość tworzenia nie tylko obrazów czarno białych czy w kolorze sepii, ale także treści kolorowych, z pewnością podnosi to walory produktu. Poza tym stosując tę technikę, można uzyskać fotografię 3D, a także fotokryształu.

Trwałe i unikatowe obrazy

Fotografie uzyskane tą metodą nie tylko prezentują się unikatowo, ale też są niezwykle trwałe. Wykazują dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na ścieranie. Dużą zaletą jest także to, że uzyskany w ten sposób obraz odznacza się wyrazistością, precyzją i właściwym nasyceniem kolorów.

Różnorodność zastosowania tego rozwiązania

Fotoceramikę, jak tą przedstawioną na podanej witrynie https://opal.lublin.pl/ wykorzystuje się przede wszystkim w fotografii nagrobkowej. Ale ma ona też zastosowanie w dziedzinach artystycznych i użytkowych. Na przykład w zdobieniu waz, filiżanek, mis czy talerzy. W codziennym życiu technikę tę wykorzystuje się w ozdabianiu kubków podobiznami ukochanej osoby. Można też na różnych przedmiotach ceramicznych uwiecznić zdjęcia z wakacji czy szczególne momenty naszego życia. Ciekawym zastosowaniem fotoceramiki jest umieszczanie obrazów na szkle. Jest to niewątpliwie nowatorskie rozwiązanie, mogące zastąpić umieszczanie zdjęć w tradycyjny sposób w ramce za szkłem.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =