Polecamy

Pianka natryskowa – do czego służy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja pianką natryskową (SPF) jest rodzajem izolacji poliuretanowej, która rozszerza się do 30 razy w stosunku do swojej objętości, gdy jest rozpylana z pistoletu aplikatora (lub innego urządzenia). Pianka natryskowa to szczelny materiał, który wypełnia luki i pęknięcia w ścianach i sufitach. Jest idealna do przebudowy, renowacji lub nowych projektów budowlanych, ponieważ jest łatwa w instalacji, ognioodporna i dobrze izoluje. Izolacja podłogi pianką natryskową obniża również koszty energii poprzez zmniejszenie przenikania ciepła przez strukturę budynku.

Izolacja pianką natryskową

Pianka natryskowa jest zwykle nakładana jako dwuskładnikowy płynny roztwór, który rozszerza się, aby wypełnić ubytki, pęknięcia i szczeliny po rozpyleniu z dyszy pistoletu aplikatora. Pianka rozszerza się do 30 razy w stosunku do swojego rozmiaru, gdy jest utwardzana przez ciepło aplikacji. Instalacja wymaga minimum 7-dniowego czasu schnięcia, zanim inne wykończenia mogą zostać zastosowane lub nastąpi obłożenie. Ważne jest, aby pamiętać, że pianka natryskowa nie jest przeznaczona do stosowania w otwartych przestrzeniach, takich jak strychy, przestrzenie szczelinowe lub niewentylowane dachy. Musi być zainstalowana w zagłębieniach ścian oraz wokół okien i drzwi, aby uszczelnić infiltrację powietrza, która prowadzi do gromadzenia się wilgoci.

Wykorzystanie pianki natryskowej

Pianka natryskowa może być stosowana w nowym budownictwie lub w istniejących konstrukcjach. Na przykład, może być używana do uszczelniania szczelin wokół okien i drzwi, naprawiania pęknięć w ścianie fundamentowej poniżej poziomu i wypełniania pustych przestrzeni w szczelinach lub na poddaszu. Jest ona również używana do uszczelniania wokół penetracji przewodów przez ściany, podłogi i sufity, a także do celów ognioodpornych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje kleju do protez
Rodzaje kleju do protez
Klej do protez pozwala na połączenie protezy z dziąsłami w jamie ustnej. Występuje pod postacią proszku lub kremu, który rozpuszcza […]
Pomysły na funkcjonalne urządzenie małej łazienki
Pomysły na funkcjonalne urządzenie małej łazienki
Funkcjonalnie zaprojektowane pomieszczenia to komfort dla wszystkich domowników. Obecnie można zakupić takie wyposażenie, które będzie zapewniało wygodę w użytkowaniu, a […]
Czego może nauczyć się dziecko uczęszczające na naukę sztuk walki?
Czego może nauczyć się dziecko uczęszczające na naukę sztuk walki?
Sztuki walki to tego typu sporty, które może uprawiać także dziecko już w wieku około 4 lat. Zajęcia te są […]
Ostatnie wpisy